Nowa Kolekcja Jeans Z miłości do Stylu
Szukaj

Produkty

Kategorie

Kolekcje

Producenci

Brak wyników

Konserwacja Wyrobów z Puchu

Puch to prawdopodobnie najlepszy izolator termiczny znany człowiekowi. 


Jest lekki, ściśliwy i bardzo ciepły.o puch trzeba dbać.

Odpowiednie przechowywanie

Puch jest bardzo sprężysty – szybko odzyskuje objętość i utrzymuje ją, dając się jednocześnie bardzo ciasno spakować.

Jednak włókienkom puchu dobrze robi nieco powietrza – dlatego sugerujemy, by na co dzień kurtka  była spakowana w przewiewny worek. Pozwala to puchowi odetchnąć i służyć dłużej,bez dostepu do wilgoci 

Po kazdym przemoknieciu  puch powinien zostać  dobrze wysuszony – inaczej pozostawiony w ściśnięciu na dłużej może się filcować i nabrać nieświeżego zapachu.

Czyszczenie


Puch pierzemy chemicznie (sugestii wielu producentów) – takie pranie może go jednak przesuszyć  i spowodować kruszenie,dlatego bardziej zalecamy pranie ręczne 

Puch, tak jak wełnę czy jedwab, można prać w wodzie z użyciem delikatnych środków. Dostępne są także specjalne preparaty do prania puchu.

Jak zacząć pranie? Bardziej widoczne zabrudzenia należy usunąć mokrą gąbką. Jeżeli chcemy uprać cały wyrób, musimy pamiętać, że kurtka czy śpiwór są zbyt duże, by po prostu włożyć je do pralki. Pozostaną wtedy w bębnie suche, a nawet mogą spowodować, że woda i piana wydostaną się na zewnątrz pralki.

Dlatego produkty puchowe trzeba wstępnie zmoczyć i ręcznie wygnieść powietrze z puchu np. w wannie czy dużym pojemniku z wodą. Dopiero tak zmoczony śpiwór czy kurtkę wkłada się do pralki i pierze, a następnie suszy.

Samo pranie jest proste – łagodny cykl i dodatkowe płukania, aby usunąć środki piorące. Należy również pamiętać, że puch może się sfilcować. Aby tego uniknąć, kurtkę czy śpiwór należy najszybciej naturalnie wysuszyć, nie dopuszczając do długiego pozostania mokrego, zbrylonego puchu bez wysuszenia. Najlepiej zrobić to  na słońcu i wietrze, wtedy należy “oklepywać” puch co jakiś czas by dobrze się rozprowadził.

Puch jest długowieczny i odpowiednio konserwowany będzie służył długo. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt częste pranie może osłabić produkt, np. taśmy wewnętrzne w kurtce.

Istnieje jeszcze inny problem – wychodzenie puchu.
Wychodzenie piór jest naturalnym procesem użytkowania takiej kurtki.
W pierwszym okresie użytkowania ewentualnie w temperaturze dodatniej ten proces może być bardziej intensywny. Nie jest to wada wyrobu, 

-->

Cena zestawu: %bundleSum%
Anuluj